Op de site van Rob Alberts, blogger uit Amsterdam-ZuidOost, werd ik geattendeerd op een voor mij nieuw fenomeen: uitgestelde koffie. De naam deed me in eerste instantie denken aan de koffie die in de thermoskan achterblijft en na een uur of twee niet erg lekker meer is. Maar als je leest waarom het gaat, dan is het iets om warm voor te lopen.
Als bezoeker van een café of restaurant waar je zelf een kop koffie gaat genieten betaal je meteen voor een of meer ‘uitgestelde koffies’, voor mensen wier portemonnee het niet toelaat zich even te komen verwarmen. Rob Alberts gaf er ook de link bij van een site waar je kunt zien welke etablissementen er in Nederland aan meedoen. Van harte aanbevolen!
Uitstekend plan, jammer dat er hier in de buurt niet zo’n initiatief is. Wat ik ook een mooi initiatief vind is: de keuken van het ongewenste dier. Ik weet dat je al jaren vegetariër bent, maar in de laatste alinea kun je lezen dat zelfs vegetariërs het initiatief ondersteunen of zelfs weer voor een (ganzen)kroketje gaan! 🙂 http://www.wherethefoodis.nl/de-keuken-van-het-ongewenste-dier/
Ja, Marina, dat verhaal over die dieren is ook interessant. Maar ik ben zodanig van vlees afgekickt dat ik me nooit meer aan een kroketje zal wagen.
Dank voor het overnemen en vermelden van mijn blog.
Vriendelijke groet,
Wat grappig! Ik herken dit initiatief uit Zwolle. Die uitgestelde koffie heeft coffee united al jaren. Er staat daar
een potje op de bar naast de kassa waarin je een bijdrage kan doen. Goed idee om het verder te brengen.
Het zelfde idee hanteerde Vic van Neer in Sittard maar dan ging het om uitgesteld bier. Je moest vertrouwen op zijn eerlijkheid.